אודות גינת עדן
גינת עדן
רקע ארגוני:
"גינת עדן" הוקמה ב-2003 על ידי הרב ניר ונאווה אפרתי, כבית עבור נערות אשר מסגרות הלימוד הרגילות לא התאימו להן. הנערות מתמודדות עם קשיים רגשיים וחלקן אף הגיעו לשוטטות וחשיפה למצבי סיכון. הקשיים נובעים בין השאר נוכח מפגשם עם פיגועים, טרור, אסונות, בעיות משפחתיות ועוד.
בשונה ממסגרות אחרות שנבנו מלכתחילה ככאלה, הבית של הזוג אפרתי התפתח כמשפחה אליה הצטרפו הנערות. המודל המשפחתי הייחודי משמר את אופיו והמקום מתנהל כבית אמיתי המשלב הכלה וקבלה עם מחויבות וגבולות. הנערות שמגיעות ל"גינת עדן" לא רואות בה מסגרת אלא בית יציב, מקום שטוב להיות בו ובוחרות להישאר בו גם בזמנן החופשי."גינת עדן" מאפשרת תהליך במהלכו הופכות הנערות מנזקקות ומקבלות שירותים לעצמאיות, יוצרות ונותנות. זאת על ידי יצירת מרחב עבודה בריא ומאוזן בו כולם נוטלים חלק.

העשייה מאפשרת לכל בת לגלות ולבטא נקודות בהן היא טובה כמו אמנות, בישול וכד' ועצם העיסוק בתחומים אלו יוצר מכלול הצלחות המחזקות את הנערה ואת בטחונה ביכולותיה. חווית ההצלחה והפידבק החיובי מסייעת לה להתגבר על הפחד מלהיכשל ומובילה לעשייה חיובית בתחומים נוספים.

הנערות משתלבות בתחומי עשייה מגוונים; עבודה חקלאית, טיפול בבעלי חיים, בנייה אקולוגית, הפעלת חנות כדרות קטנה, לימודים תורניים וכלליים, לימודי תעודה מקצועיים, אחזקה שוטפת של משק הבית ומבחר תכניות נוספות, המאפשרות תועלת טיפולית עם הכשרה לחיים ולשוק העבודה.

'גינת עדן' פועלת בהנחיית אנשי מקצוע ובשיתוף עם אגפי הרווחה והחינוך האזוריים. 'גינת עדן' מוכרת כמוסד רישמי של אגף 'חסות הנוער' במשרד הרווחה ומפוקחת על ידו. עד לשנה זו, השתתפו בפרויקט כ-105 נערות .

את הצלחת התכנית ניתן לראות בשינוי המשמעותי המתרחש אצל הבנות, פעמים תוך זמן קצר. ממציאות של ריקנות, בטלה ובדידות הן מגיעות למצב של יצירה, לימוד, פיתוח כשרון יצירתי (נגינה,ציור וכד'), הצלחה בבחינות בגרות, פיתוח קשרים חברתיים, גילוי סימני עצמאות (כגון עמידה בסדר יום והשתלבות בשוק העבודה), הסכמה לקבלת טיפול פסיכולוגי ואף חיזוק הקשר עם המשפחה.

גלריה
כתובת:
מבואות יריחו, 
בקעת הירדן

מנהלת משרד:
אילה גמליאל ‏‪058-433-3242‬‏ office.ginateden@gmail.com  
צור קשר