אודות גינת עדן
גינת עדן
רקע ארגוני:
"גינת עדן" הוקמה ב-2003 על ידי הרב ניר ונאווה אפרתי, כבית עבור נערות אשר מסגרות הלימוד הרגילות לא התאימו להן. הנערות מתמודדות עם קשיים רגשיים וחלקן אף הגיעו לשוטטות וחשיפה למצבי סיכון. הקשיים נובעים בין השאר נוכח מפגשם עם פיגועים, טרור, אסונות, בעיות משפחתיות ועוד.
בשונה ממסגרות אחרות שנבנו מלכתחילה ככאלה, הבית של הזוג אפרתי התפתח כמשפחה אליה הצטרפו הנערות. המודל המשפחתי הייחודי משמר את אופיו והמקום מתנהל כבית אמיתי המשלב הכלה וקבלה עם מחויבות וגבולות. הנערות שמגיעות ל"גינת עדן" לא רואות בה מסגרת אלא בית יציב, מקום שטוב להיות בו ובוחרות להישאר בו גם בזמנן החופשי."גינת עדן" מאפשרת תהליך במהלכו הופכות הנערות מנזקקות ומקבלות שירותים לעצמאיות, יוצרות ונותנות. זאת על ידי יצירת מרחב עבודה בריא ומאוזן בו כולם נוטלים חלק.

העשייה מאפשרת לכל בת לגלות ולבטא נקודות בהן היא טובה כמו אמנות, בישול וכד' ועצם העיסוק בתחומים אלו יוצר מכלול הצלחות המחזקות את הנערה ואת בטחונה ביכולותיה. חווית ההצלחה והפידבק החיובי מסייעת לה להתגבר על הפחד מלהיכשל ומובילה לעשייה חיובית בתחומים נוספים.

הנערות משתלבות בתחומי עשייה מגוונים; עבודה חקלאית, טיפול בבעלי חיים, בנייה אקולוגית, הפעלת חנות כדרות קטנה, לימודים תורניים וכלליים, לימודי תעודה מקצועיים, אחזקה שוטפת של משק הבית ומבחר תכניות נוספות, המאפשרות תועלת טיפולית עם הכשרה לחיים ולשוק העבודה.

'גינת עדן' פועלת בהנחיית אנשי מקצוע ובשיתוף עם אגפי הרווחה והחינוך האזוריים. 'גינת עדן' מוכרת כמוסד רישמי של אגף 'חסות הנוער' במשרד הרווחה ומפוקחת על ידו. עד לשנה זו, השתתפו בפרויקט כ-105 נערות .

את הצלחת התכנית ניתן לראות בשינוי המשמעותי המתרחש אצל הבנות, פעמים תוך זמן קצר. ממציאות של ריקנות, בטלה ובדידות הן מגיעות למצב של יצירה, לימוד, פיתוח כשרון יצירתי (נגינה,ציור וכד'), הצלחה בבחינות בגרות, פיתוח קשרים חברתיים, גילוי סימני עצמאות (כגון עמידה בסדר יום והשתלבות בשוק העבודה), הסכמה לקבלת טיפול פסיכולוגי ואף חיזוק הקשר עם המשפחה.

גלריה
שירות לאומי
מעוניינת לעשות שירות לאומי אצלנו? יש למלא את הטופס המקוון במידה ויהיה רלוונטי נזמן אותך ליום סיירות שיתקיים ביום רביעי כ"א שבט תשפ"א 3.2.2021 אצלנו במסגרת. זימון ליום סיירות ינתן עד לתאריך י"א שבט תשפ"א 24.1.2021. לפרטים: מבשרת שילה: 052-5888293 בהצלחה
כתובת:
מבואות יריחו, 
בקעת הירדן

נייד:
פנינה - 0528018288 
רכזת קליטה עדינה שירצקי 0544489743
adina_s10@walla.com
 
צור קשר